KLUB "DĚTI V AKCI"

Naše historie

Klubík Děti v akci! vznikl neoficiálně jako kroužek ve školním roce 2012/13 jako malé odlehčení družině, kde bylo v tu dobu hodně dětí. V pátek odpoledne jsme se scházeli s dětmi ze 4. a 5. třídy. V klubu jsme hráli stolní, bojové, sportovní hry… Základnu jsme měli ve volné třídě ve škole nebo v tělocvičně, ale snažili jsme se hodně chodit ven. Dětí chodilo do Klubu asi 10 a bylo jasné, že v dalších letech počet členů vzroste. Na Obecním úřadě v Zákolanech se našla místnost, která byla nevyužitá a paní starostka ji nechala zrekonstruovat pro potřeby Klubu. Na podzim roku 2013 se práce na klubovně dokončily a v listopadu se slavnostně zahájil provoz klubovny. Od té doby (již čtvrtý rok) fungovala klubovna pro „nedružinové“ děti každý pátek odpoledne, někdy se podařilo i víc odpolední v týdnu. To však záviselo na volném čase vedoucí, protože zatím nebyly finanční prostředky na to zaměstnat někoho v Klubu na celý úvazek. Ve školním roce 2015/2016 byla vyhlášena výzva z MPSV – Operační program – Zaměstnanost, díky které jsme získali dotaci na dvouletý provoz Klubu Děti v akci. Tyto peníze umožnily, aby v klubovně byli každé odpoledne dva vedoucí, kteří budou zajišťovat dohled a program pro děti 4. a 5. třídy.
Služby klubu jsou stále více a více žádané, takže jsme ve školním roce 2017/18 v nové výzvě požádali o další dotaci, abychom s Klubem mohli pokračovat. Dotaci jsme získali, a tak máme finance na provoz na další tři školní roky pod názvem Děti v akci II.

Název projektu: Děti v akci II
Registrační číslo projektu: CZ.03.1.51/0.0/0.0/17_077/0007908

V Klubu je pro děti 4. a 5. třídy široká nabídka stolních her, výtvarných, sportovních a rukodělných aktivit, máme zde i skromnou knihovničku, pořádáme celoodpolední workshopy a zapojujeme se do akcí Obce Zákolany. Děti nejsou do ničeho nuceny, záleží čistě na jejich uvážení, co za aktivitu si vyberou a jak budou trávit svůj volný čas.

Provoz klubu

Ranní 6:00 – 8:00
Odpolední 13:00 – 16:30 pro děti ze 4. a 5. třídy
16:30 – 18:00 pro všechny děti z 1. stupně ZŠ

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení