SKUTEČNĚ ZDRAVÁ ŠKOLA

Skutečně zdravá škola je mezinárodně oceňovaný komplexní projekt, který si klade za úkol naučit děti zdravým stravovacím návykům a zahrnuje jak spolupráci se školní jídelnou, tak s učiteli a rodiči. Zároveň také klade důraz na lokální zdroje potravin a jejich ekologické zpracování. Hlavním cílem je přiblížit dětem hravou formou téma zdravého jídla, ukázat jim, jak takové jídlo vzniká od pěstování surovin až po jeho výrobu v kuchyni a také i to, co se s ním stane, pokud zůstane ležet nesnědené na talíři. Naše škola se do projektu zapojila v loňském školním roce. V rámci projektu proběhla revize kuchyně a dodavatelů potravin, monitoring soli a ukázalo se, že jsme si vedli dobře už před projektem. V plánu je bylinkový záhon, exkurze na farmy, kurz vaření a také školní úl. Realizace jednotlivých dílčích projektů je jen na nás a každý, kdo přijde s novým nápadem, je vítán. 

 

https://www.skutecnezdravaskola.cz/…any

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení