SKUTEČNĚ ZDRAVÁ ŠKOLA

Skutečně zdravá škola je mezinárodně oceňovaný komplexní projekt, který si klade za úkol naučit děti zdravým stravovacím návykům a zahrnuje jak spolupráci se školní jídelnou, tak s učiteli a rodiči. Zároveň také klade důraz na lokální zdroje potravin a jejich ekologické zpracování. Hlavním cílem je přiblížit dětem hravou formou téma zdravého jídla, ukázat jim, jak takové jídlo vzniká od pěstování surovin až po jeho výrobu v kuchyni a také i to, co se s ním stane, pokud zůstane ležet nesnědené na talíři. Naše škola se do projektu zapojila v loňském školním roce. V rámci projektu proběhla revize kuchyně a dodavatelů potravin, monitoring soli a ukázalo se, že jsme si vedli dobře už před projektem. V plánu je bylinkový záhon, exkurze na farmy, kurz vaření a také školní úl. Realizace jednotlivých dílčích projektů je jen na nás a každý, kdo přijde s novým nápadem, je vítán. 

 

https://www.skutecnezdravaskola.cz/…any