PROJEKTY ŠKOLNÍ JÍDELNY

Naše škola je zapojena do následujících projektů:

Skutečně zdravá škola

Ovoce a zelenina do škol

Mléko do škol

Obědy do škol

Cíle projektů Ovoce a zelenina do škol“  a Mléko do škol“  je přispět k trvalému zvýšení spotřeby ovoce zeleniny a mléčných výrobků u našich žáků. Vytvořit správné stravovací návyky ve výživě dětí a tím zároveň bojovat proti dětské obezitě. Cílovou skupinou projektu jsou žáci základních škol, včetně dětí z přípravných tříd základních škol nebo přípravného stupně základních škol speciálních , kterým je zdarma dodáváno čerstvé ovoce a zelenina nebo ovocné a zeleninové šťávy nebo ovocné protlaky a neochucené mléčné výrobky.

Od školního roku 2018/2019 jsme získali tuto možnost i pro mateřskou školu.

Dále je naše škola od školního roku 2019/2020 zapojena do projektu MPSV ČR "Obědy do škol". Cílem projektu je pomoci dětem, které se ocitly v takové životní situaci, kdy si jejich rodiče nemohou dovolit zaplatit jim obědy ve školních jídelnách.

Od školního roku 2021/2022 je naše škola zapojena do celostátního projektu "Skutečně zdravá škola" https://www.skutecnezdravaskola.cz.  Hlavním cílem projektu je nabízet dětem jídlo, které je chutné, zdravé a připravené z kvalitních surovin. Školy pomáhají dětem získat představu o tom, odkud jídlo pochází a jak se pěstuje nebo vyrábí. Umožňují svým žákům porozumět vztahům mezi jídlem, které jí, a světem, ve kterém žijí. 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení